Mezun

6000+

Öğrenci

Her Gün

9.00 - 18.00

Bizi Arayın

 

SketchUp Kursu

SketchUp ve Vray Render Uygulaması

SketchUp Programı Mimarların ve İnşaat Teknikerlerin kolayca kullanabildikleri bir 3d modelleme programıdır

Modelleme Konularını işledikten sonra detaylı bir şekilde Vray render ile gerçekçi görseller elde ediyoruz

SketchUp ve Vray Render Dış Çephe Uygulaması 

Hocamızın dersinden Kesitler

 

SketchUp ve Vray Render İç Mekan Uygulaması

Hocamızın dersinden Kesitler

Bu eğitimi detaylı bir şekilde 3d akademi de öğrenebilirsiniz

SketchUp Vray Render 

SketchUp Vray içerik Müfredatı 

SketchUp Nedir? Neden SketchUp? Yazılımı İndirme Ve Kurma İşlemleri İlk Kez Çalıştırma Arayüz İncelemesi Başlangıç Ayarları Large Tool Set(Büyük Araç Takımı)

Views(Görünümler) Layers(Katmanlar) Face Style(Yüz Stili) Sections(Kesitler) Ölçü Biriminin Ayarlanması Şablon Kaydetmek Temel Çizim Komutları Çizgi(Line)Aracı Silgi(Eraser)Aracı Dikdörtgen(Rectangle)Aracı Yay(Arc)Aracı Çember(Arc)Aracı Çokgen(Polygon) Aracı Serbest Çizim(Free Hand)Aracı Düzenleme Komutları Push/Pull(Genişlet/Daralt)Aracı Follow Me(Beni İzle)Aracı Rotate(Döndürme)Aracı Çoğaltma İşlemi Offset(Paralel Kopya Alma)Aracı Scale(Yeniden Ölçeklendirme)Aracı Resim Dosyası Üzerinden Modelleme Nesneleri Birbirine Kestirmek Soften and Smooth Edges(Kenar Yumuşatma)Komutu Ölçülü ve Düzenli Çalışmak Tape Measure(Metre)Aracı Protractor(Açı Ölçer)Aracı Grup Oluşturma İşlemi Components(Bileşenlerle)Çalışma Grup ve Bileşenleri Listeleme Katmanlarla Çalışmak Projelendirme AutoCAD’den Dosya Almak Section(Kesit) Almak Text(Yazı Yazma)Araçları Dimension(Ölçülendirme)Aracı Görselleştirme Sahneler Oluşturmak Stillerle Çalışmak Gölgeler Kameralar Malzeme Atamak Malzeme İle İlgili Ayarları Yapmak Sahnenin Vray 5  ile Rendar’ını Almak

Sketchup 3D Warehose

SketchUp’ı yüklediğinize göre, platformda oluşturulmuş neredeyse her şeyi görüntüleyebileceğiniz ve indirebileceğiniz 3D Warehouse  veri tabanını kullanma zamanı geldi demektir.

3D Atölyesi, herkesin erişebileceği kullanıcı tarafından oluşturulan modellerin bir veritabanıdır. Sadece kendi web sitelerine gidin ve modellerin sonsuza kadar tükenmez deposunu incelemeye başlayın. Basit binalardan bütün bir ortaçağ şehrine kadar her şey  var.

sketchup kursuSketchup Vray 5 Render Chaosgroup

Üye Olarak Vray 5 Üzerinden gerçekçi renderler alabilir siniz.

sketchup kursu

Sketchup

SketchUp farklı ihtiyaçlara uyacak şekilde üç farklı versiyonda gelir:

SketchUp Make: SketchUp Make, ücretsiz bir hesap açtıktan sonra indirebileceğiniz ücretsiz bir sürümdür. Make, ev, kişisel ve eğitim amaçlı kullanım için ücretsizdir ve Pro sürümü de mevcuttur. Kasım 2017 sürümünden sonra artık güncellenmesi yoktur, ama yinede kullanmak için idealdir.

SketchUp ProSketchUp Pro (695 $) yazılımın premium sürümüdür. Farklı dosya formatlarını içe aktarma ve dışa aktarma, bir 2D dokümantasyon yazılımına erişim, düzenleme araçları ve modeller için özel kenar stilleri oluşturmanıza olanak sağlayan bir Stil Oluşturucu gibi ek işlevler içerir. 30 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur.

SketchUp Free: Make Up’ın devamı niteliğindeki SketchUp Free, Kasım 2017’de web tabanlı bir uygulama olarak piyasaya sürüldü. Kullanmak için geçerli bir e-posta adresiyle ücretsiz bir Zamanlı Kimliğe kaydolmanız gerekir. SketchUp Free, Pro’nun sahip olduğu pek çok özellikten yoksundur, ancak kişisel kullanım için 3D modeller oluşturuyor.

Öğrenci Çalışmaları 

sketchup kursusketchup kursu

sketchup kursu

sketchup kursu

sketchup kursu

 

SketchUp Kursu

SketchUp Kursu

Başvuru Formu

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi 9 - 18
  • Salı 9 - 18
  • Çarşamba 9 - 18
  • Perşembe 9 - 18
  • Cuma 9 - 18
  • Cumartesi 9 - 18
  • Pazar 9 - 18
Telif Koruma

Sohbeti Aç
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size yardımcı olmak için buradayız!