Mezun

6000+

Öğrenci

Her Gün

9.00 - 18.00

Bizi Arayın

 

After ve Cinema 4D Neler Yapabilirsiniz

After ve Cinema 4D Neler Yapabilirsiniz
After effect Cinema 4D Edius Video Kurgu ve Montaj
Konusunda birçok projeye imza attık ve şimdide o tecrübelerimizi sizlere aktarıyoruz.

Tanıtım Filmleri, Jenerikler, Video Kurgu ve Motion Graphics gibi

After effect ve Cinema4d Kullandığımız Vector Klip

https://www.youtube.com/watch?v=V-B7JWfSm-c

Cinema4d  Kursu İçerik
Arayüz Tanımı
Navigasyon kullanımı (klavye mouse )
Objelerin tanımı
Fotograf üstüne 3d model yerleştirme
katı ve modelleme yapılacak objelerin tanımı
Katı modelleme eğitimi
Animasyon kuralları
Kamera hareketleri
makina animasyonları
fiziksel animasyonlar (yer çekimi kumaş dalgalanmaları)
MoGraph animasyonları
Render alımı (video fotograf çıkışı)
After Effect Kursu

Merhaba Öncelikle Bu sitemizi ziyarette bulunduğunuz için teşekkür ederiz

Prodüksiyon Reklam Ajansları Belediye ve diğer kurumsal şirketlerin bünyelerinde video ve animasyon ekipleri daha çok istihdam sağlıyor

Söyle anlatalım personel alımlarında vasıf cok önemli

Sadece Grafik programları  sadece video montaj yada sadece After effectle bir şirkete girip çalışmak çok zorlaşmaya başladı

İş verenleren daha fazla verim daha personelle işi bitirme derdindeler  bu yüzdende daha çok donanımlı personelleri tercih ediyorlar (bu sektör için)

Bizde bunları piyasadaki tecrübemizle gözlemleyerek bu işin tam donanımlı bir hale getirdik ve paket halinde profesyonel Video editör personelleri yetiştirmeye karar verdik

Öncelikle Sıfırdan başlayarak Adobe Photoshop After Effect Cinema 4D ve Kurgu programlarıdan bir tanesi olması şartıyla mesleki olarak bir eğitim veriyoruz

Tanıtım filmleri Reklam filmleri Jenerik yapımı Ekran dizaynı gibi bir çok video çeşitlerini üretebileceksiniz

Görselleri Bu programlar sayasinde yapabilirsiniz

Bazı projelerimizi sizlerle paylaşalım istedik ve dilerseniz sizde bu konuda eğitim alabilirsiniz.

Ders konuları

CINEMA 4D ve Cineware hakkında bilgi almak için bu belgeyi kullanın
After ve Cinema 4D Neler Yapabilirsiniz

CINEMA 4D, Maxon’dan popüler bir 3D modelleme ve animasyon aracıdır ( www.maxon.net ).

CINEMA 4D ile daha yakın entegrasyon Adobe After Effects ve Maxon CINEMA 4D’yi birlikte kullanmanıza izin verir. After Effects’te bir CINEMA 4D dosyası ( .c4d ) oluşturabilir ve karmaşık 3D öğeler, sahneler ve animasyonlar ile çalışabilirsiniz.

Birlikte çalışabilirliği sağlamak için, Maxon CINEMA 4D rendering motoru CineRender, Adobe After Effects ile entegredir. After Effects CINEMA 4D dosyalarını oluşturabilir ve oluşturma, kamera ve sahne içeriğinin bazı yönlerini tabaka bazında kontrol edebilirsiniz. Bu hızlandırılmış iş akışı ara geçiş veya resim sırası dosyaları oluşturmanızı gerektirmez.

Maxon CINEMA 4D Lite

Maxon CINEMA 4D Lite uygulaması After Effects ile birlikte yüklenir. CINEMA 4D dosyalarını oluşturabilir, içe aktarabilir ve düzenleyebilirsiniz. Bununla birlikte, CINEMA 4D Prime gibi başka bir CINEMA 4D sürümü varsa, bunun yerine kullanabilirsiniz. CINEMA 4D Lite uygulaması, yerel CINEMA 4D dosyalarını düzenleme, oluşturma ve çalışma olanağı sunar. Lite sürümündeki özellikler CINEMA 4D Prime’a benzer.

Varsayılan davranış, yüklü CINEMA 4D uygulamasının daha yüksek sürümünü kullanır.

CINEMA 4D dosyaları ile çalışma

CINEMA 4D dosyalarını After Effects’te oluşturmak, içe aktarmak ve düzenlemek için kullanılabilen birkaç seçenek vardır.

CINEMA 4D dosyalarını içeri aktar

CINEMA 4D dosyalarını After Effects’e almak için aşağıdakileri yapın:

 1. Dosya > İçe Aktar > Dosya’yı seçin .
 2. CINEMA 4D dosyasını seçin ve Al’ı tıklayın . Dosya, Proje paneline bir çekim öğesi olarak yerleştirilir. Çekim öğesini mevcut bir kompozisyona yerleştirebilir veya eşleşen kompozisyon oluşturabilirsiniz.

Not:

Proje panelindeki yeni kompozisyon simgesini kullanarak çekimleri yeni bir kompozisyona yerleştirdiğinizde, CINEMA 4D dosya ayarlarıyla eşleşen bir kompozisyon oluşturulur ve ardından bir CINEMA 4D katmanı oluşturulur ve üzerine 3D sahne yerleştirilir. Görüntüleri mevcut bir kompozisyona düşürürseniz, çekimler kompozisyon boyutunu / yönünü alır.

Not:

Aktarmadan önce, etkinleştirmek Melange’da için Kaydet Polygons ve Melanj tercihleri için Kaydet AnimasyonCinema 4D uygulama tercihlerinde. Bu ayarlar, CINEMA 4D çerçevelerinin önceki karelere bağlı olduğu durumlarda özellikle yararlıdır.

CINEMA 4D dosyalarını düzenle

Projede kompozisyonlara veya CINEMA 4D kaynak kalemlerine yerleştirilen CINEMA 4D dosyalarını düzenleyebilirsiniz. Dosyalar CINEMA 4D Lite uygulamasında açılır. CINEMA 4D’nin farklı bir sürümü yüklüyse, bunun yerine dosyayı düzenlemek için kullanılır. Bkz orijinal uygulamasında düzenleyin görüntüleri .

Orijinal Düzenle ile kullanmak istediğiniz CINEMA 4D sürümünü seçebilirsiniz . Cineware Etkisinde CINEMA 4D’nin farklı örnekleriyle çalışma bölümüne bakın .

Daha fazla bilgi için, Jeff Sengstack tarafından CINEMA 4D dosyalarını içe aktarma ve düzenleme ile ilgili videoyu izleyin .

CINEMA 4D dosyaları oluştur

After Effects içinde bir CINEMA 4D dosyası oluşturabilirsiniz.

 1. Seç Dosya > Yeni > Maxon Cinema 4D Dosya veya Katman > Yeni > Maxon Cinema 4D Dosyası .
 2. Dosyanın adını ve yerini belirtin.
 3. CINEMA 4D uygulaması açılır.
 4. Bir C4D sahnesi oluşturun ve dosyayı kaydetmek için Dosya> Kaydet’i seçin .
Daha fazla bilgi için Jeff Sengstack tarafından CINEMA 4D dosyaları oluşturma konusundaki bu videoyu izleyin .

Maxon CINEMA 4D’ye dışa aktar ve düzenlemeler arasında gidip gelir.

3D animasyonlu metin ve şekil katmanlarıyla kompozisyonlarınızı, After Effects’in Canlı 3D boru hattını kullanarak, gidiş-dönüş 3D iş akışını Maxon CINEMA 4D’ye verebilirsiniz.

3D Şekil katmanları, ekstrüzyona uğrayan spline nesneleri olarak dışa aktarılır ve şekil katmanı özelliklerinin animasyonunu içerir.

Şekil olarak Metin Ekstrüzyonu seçeneği .c4d dosyasında ekstrüzyona uğramış spline nesneleri olarak 3D metin katmanlarını dışa aktarır. Bu seçenek, katmanın aslını korur: karakter ve paragraf biçimlendirmesi ve metin katmanı özelliklerinin animasyonu. CINEMA 4D’de yazı tipi ve metin içeriğini değiştiremezsiniz.

Düzenlenebilir Metinleri Koru seçeneği, .c4d dosyasında ekstrüzyon metin nesneleri olarak 3D metin katmanlarını dışa aktarır. Bu seçenekte, CINEMA 4D’deki yazı tipini ve metni değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bu seçenek, karakter ve paragraf biçimlendirmesi ve metin katmanı özelliklerinin animasyonu için sınırlı desteği vardır. Desteklenmeyen metin animasyonu özellikleri şunları içerir: metin animatörleri, karakter aralığı, izleme, dikey metin, paragraf metni ve yol üzerindeki metin.

Konturlar, 3B metin ve şekil katmanları için .c4d dosyasına gönderilir. After Effects’te Ray izli 3D renderer 3D metin katmanları için konturları oluşturmazken vuruşlar etkinleştirildiğinde dışa aktarılır. Dışa aktarmadan önce 3D metin katmanı konturlarını görüntülemek için, kompozisyon oluşturucunun Klasik 3D’ye ayarlandığından emin olun.

2 Responses to “After ve Cinema 4D Neler Yapabilirsiniz”


Bu içerik yorumlara kapalı.
Başvuru Formu

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi 9 - 18
 • Salı 9 - 18
 • Çarşamba 9 - 18
 • Perşembe 9 - 18
 • Cuma 9 - 18
 • Cumartesi 9 - 18
 • Pazar 9 - 18
Telif Koruma

Sohbeti Aç
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size yardımcı olmak için buradayız!