Mezun

6000+

Öğrenci

Her Gün

9.00 - 18.00

Bizi Arayın

 

Animasyon Kursu

animasyon kursu
Animasyon Kursu

Karakter Modelleme, Rig ve Animasyon Eğitimi Yeni Sınıfımız Açılıyor
3d Eğitim

Autodesk Maya oldukça güçlü 3 Boyutlu tasarım, görsel sunum ve animasyon programıdır. Karakter animasyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Eğitmen Mergen MUHAMMEDOV ile

Autodesk 3D Maya karakter Modelleme ve Animasyon Eğitimi

animasyon kursu

@mergen_3d

3d Eğitim

Süre: 90 saat

Autodesk firmasının dünyaca ünlü 3 Boyutlu Modelleme ve Animasyon programı olan Autodesk Maya’nın, kullanıcı arabirimini, güçlü modelleme araçlarını ve gelişmiş animasyon tekniklerini, en iyi şekilde öğretmeyi hedefleyen ders içeriği ve uygulamalı projeleriyle eğitim vermekteyiz.  Bu sayede, Autodesk Maya Programı ile yeni tanışan ya da daha önce farklı 3D Modelleme programları kullanmış olan kişilerin projelerini ve hayallerini hayata geçirmelerini sağlamaktayız.

Animasyon Kursu

Autodesk Maya

Türkiye’de bir benzeri olmayan ve Dünya standartlarındaki eğitim metodumuz, yaptıkları çalışmaları tüm Dünya’da tanınmış olan eğitmenlerimiz ile 90 saat süresince alacağınız eğitim programımız “Gör ve Uygula” prensibini  sağlar. Böylece, Autodesk Maya Programının gelişmiş modelleme, animasyon ve render araçlarına hakim olurken aynı zamanda sektör genelindeki çalışma prensibi olan ‘prodüksiyon ekibi’ kavramına alışır ve ‘grup çalışmasını’ önceden tecrübe etmiş olursunuz.

Eğitim Programımız Sonunda Neler Yapabileceksiniz?

Karakter Modelleme, Rig ve Animasyon Eğitimi Yeni Sınıfımız Açılıyor

 • Autodesk Maya Programının ara yüzüne tam hâkimiyet.
 • Modelleme çeşitleri ve teknikleri (nurbs ile dış yüzey oluşturarak, polygon ile örerek yada ekleme yaparak, deformasyon ile modelleme, subdiv ile detaylandırma vb.)
 • İleri Seviye Organik modelleme ( Kendi yüzünüz, insan vücudu, çizgi film karakteri, gerçekçi hayvan modelleri, fantastik karakterler, yaratık, bina, iç ve dış mekân vb.)
 • Kaplama, renklendirme ve dokulandırma (texturing teknikleri)(cam, metal, ahşap, plastik yüzeyler oluşturma, insan teni yapmak, kirli-paslı yüzeyler, photoshop ile desen oluşturma vb.)
 • 2 ve 4 ayaklı karakter iskelet sistemi oluşturma ve daha önceden modellenmiş olan karakterlere uygulanması ( modellenmiş karakterlerin anatomisine uygun iskelet sistemi yapma ve yerleştirme, ik handle aracı ile eklem yapılması ve hareket anatomisinin ayarlanması, eklem yerlerinin deri ile doğru etkileşmesini sağlamak için ağırlık boyama sistemi ile düzeltilmesi vb.)
 • Walk Cycle, top ziplatmak vb. temel animasyon bilgilerinin verilmesi.
 • Işıklandırma ve Gölgelendirme Teknikleri (ışığın cam yüzeyde kırılması-refraction-, yansımalar-reflection-, yüzeylerdeki parlamalar-specular-,  gerçekçi güneş ve gökyüzü yaratmak, tam ve yarı gölgeli alanlar, objelerin ışık geçirgenliği-raytrace-, sis yapımı ve renklendirmesi, ışık huzmeleri yapımı -volumetric ışıklar- vb.)
 •  Bitmiş animasyon ve modellerin, Maya Software render motoru ile gerçekçi ya da çizgi film tarzında renderlarını almak.

http://www.autodesk.com/ 3d Eğitim

 

Karakter Modelleme, Rig ve Animasyon Eğitimi Yeni Sınıfımız Açılıyor

After Effect ve Cinema 4D eğitimi

Kullanıcı dostu arayüzüyle prodüksiyon piyasasının en popüler programı olan Adobe After Effects ile yaratıcılığınıza sınır tanımayın. Gerek plug-in desteğiyle, gerek kendi içinde bulunan kendine özel eşsiz araçlarıyla kullanıcılara hayal edemeyecekleri bir animasyon ve compositing imkanı sunmaktadır.

After Effect

Televizyonu açtığımızda seyrettiğimiz çoğu reklam filminde ve görsel efektli dizide After Effects yazılımının kullanıldığını görürüz. Bu kursumuzun amacı kendini her alanda en iyi şekilde ispat etmiş olan After effects yazılımının tamamen görsel efekt yapımında kullanımına yönelik araçlarının ve tekniklerinin öğretilmesi amaçlanmaktadır. Proje tabanlı ilerleyen kursumuzda kullanıcılar After effects yazılımın eşsiz compositing özelliklerinin kullanılması dışında kullanıcılara 3d animasyon sektöründe, reklam sektöründe, çeşitli dizi projelerinde veya sinema efektlerinin hazırlanmasında Adobe After Effects yazılımının sağladığı avantajlarla birlikte karşılaşılan sorunlar ve bunların çözümleri gibi kullanıcıları piyasa koşullarında çalışmaya hazırlayacak projeler başlangıç aşamasından proje sonlandırmasına kadar kullanıcıyla birlikte çözümlenecektir.

After effect ve Cinema 4D Compositing Çalışması Profesyonel Paket Halinde Eğitim vermekteyiz

Sıfırdan başlayan Öğrencilerimize Photoshop Edius veya Premierre After Effect ve Cinema 4D ders programı işliyoruz.

 

After Effects eğitimimiz sayesinde Blue-Green Box, Color Correction, Tracking, Compositing, Motion Graphics, VFX gibi konularda uzman olabilirsiniz!

 

Animasyon Kursu

animasyon kursu

Adobe After Effects Özel Efekt Eğitim İçeriği
İçeriği yenilenmiş olan Adobe After Effects kursumuz kullanıcıları tamamen piyasa koşullarında iş yapacak seviyeye getirebilmek için tasarlanmıştır. Layer ve timeline ağırlıklı arayüzüyle oluşturulan projeler esnasında kullanıcılara inanılmaz bir çalışma hızı veren After Effects yazılımı hem 3d programlarıyla olan entegrasyonu hem de Adobe firmasının diğer programlarıyla olan dosya alışverişleri ve proje alışverişleri gibi eşsiz etkileşimiyle vazgeçilmez bir çalışma ortamı sunmaktadır. After Effects ile görsel efekt kursumuz After effects yazılımının arayüzünden başlayarak basit kompozisyonların oluşturulması, Layer ve timeline tabanlı çalışma sisteminin kullanıcıya sunduğu avantajlar, programın 3d kamera ve ışık özelliklerinin kullanılması, yeşil perdede çekilmiş görüntülerin “Keylight” ve After effects’in farklı araçlarının kullanılarak temizlenmesi, Kurs ayrıca çeşitli kompozisyon uygulamalarının After Effects yazılımının farklı özellikleri kullanılarak piyasa koşullarında çalışılıyormuş gibi çözümlenmesi gibi başlıkları içerir.

-After Effects arayüz anlatımı

Arayüze giriş yapılarak timeline ve layerların kullanımı anlatılacak ve kullanıcılar proje oluşturma ve dosyalarla çalışmaya hazır hale geleceklerdir.

-After Effects programında proje oluşturma ve proje organizasyonu

After Effects kullanırken proje boyutu büyüdüğünde ve dosya sayısı arttığında genelde kullanıcılar projelerde kaybolmaya başlarlar. Bu bölümde After Effects yazılımının kendine özel bazı proje oluşturma ve proje organizasyonuna imkan veren özellikleri anlatılacak ve kullanıcıların daha organize çalışmaları öğretilecektir.

-Basit kompozisyonlar hazırlama

Basit kompozisyonlar hazırlanarak kullanıcıların daha kompleks projelere geçiş süresinde kendilerini After Effects Programında rahat hissetmeleri amaçlanmaktadır.

-Basit animasyonlar hazırlama

After Effects yazılımının Timeline ve Fcurve pencereleri kullanılarak animasyonlar hazırlanacaktır.

-3d programlarla etkileşimli çalışma

3d programlarında alınan dosyaların farklı komposizyonlarla birlikte nasıl kullanılacağının anlatılacağı bu bölümde kullanıcılar ayrıca multipass layer kullanımını öğreneceklerdir.

-Mask ve Rotoscope araçlarının kullanımı

Mask ve Rotoscope araçları kullanılarak gerçek görüntülerle sonradan hazırlanmış olan bazı resimlerin birleştirilerek matte painting gibi görsel efektlerde kullanılması gösterilecektir.

-Tracking ve stabilization

Hareketli görüntülere elimizde bulunan layerların yerleştirilmesinin anlatılacağı bu bölümde, el kameralarıyla çekilmiş olan görüntülerde titreme sorununun stabilizasyon yöntemiyle giderilmesi incelenecektir.

-Color Correction

Farklı yazılımlardan gelen görüntüler ve materyallerin After Effects yazılımında birleştirildiğinde renk farklılıklarının yazılımın color correction efektleri kullanılarak renk eşlemelerinin ve renk düzenlemelerinin
anlatılacağı bu bölümde kullanıcılar dizilerde ve kliplerde sıkça kullanılan renk oynamalarını hazırlayabilecek seviyeye geleceklerdir.

-After Effects 3d özelliklerinin kullanımı

After effects yazılımının sunduğu 3d özelliklerinin, ışık, kamera, materyaller,gölgelendirmeler ve bunların 3d compositing uygulamalarında nasıl kullanılacağının anlatılacağı kursun bu bölümünde kullanıcılar hazırladıkları compositing projelerini bu şekilde bir üst seviyeye taşıyacaklardır.

-Yeşil perde çekimleri ve key’lemeleri

Yeşil perde çekimleri son zamanlarda artık sıklıkla kullanılmaya başlanan tekniklerdendir. Tvde seyrettiğimiz bazı dizilerde ve reklamlarda bu tekniğin doğru şekilde kullanılmayıp sırıttığı farkedilmektedir. Kursun bu bölümünde yeşil perde görüntülerin en doğru şekilde nasıl temizleneceği ve birleştirildikleri görüntüler üzerinde sırıtmadan nasıl hazır hale getirilebileceği gösterilecektir.

http://www.adobe.com/tr/products/aftereffects.html

Ek pluginler dahildir.

(Element 3D optical Flares Twich trapcode particular v.s.)

One Response to “Animasyon Kursu”


Bu içerik yorumlara kapalı.
Başvuru Formu

Çalışma Saatleri

 • Pazartesi 9 - 18
 • Salı 9 - 18
 • Çarşamba 9 - 18
 • Perşembe 9 - 18
 • Cuma 9 - 18
 • Cumartesi 9 - 18
 • Pazar 9 - 18
Telif Koruma

Sohbeti Aç
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size yardımcı olmak için buradayız!